Ходирєви — Баден-Вюртемберг: відмінності між версіями

Матеріал з Енциклопедія Ходирєвих
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Немає опису редагування
Мітка: Скасовано
Немає опису редагування
Мітка: Ручний відкіт
 
(Не показано 18 проміжних версій цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
[[File:Lesser coat of arms of Baden-Württemberg.png|200px|right|]]
{{Основна стаття|Ходирєви — Німеччина}}
{{Основна стаття|Ходирєви — Німеччина}}
'''Ба́ден-Вю́ртемберг''' (нім. Land Baden-Württemberg) — земля Федеративної Республіки Німеччина. Розташована в південно-західній частині країни. Столиця — місто [[Ходирєви — Штутгарт|Штутгарт]]. Сусідами землі є Рейнланд-Пфальц, Гессен, Баварія, а також Швейцарія і Франція. Утворена 25 квітня 1952 року. Площа — 35.751,46 км². Населення — 11 103 043 осіб (31 грудня 2020). На теренах землі розмовляють німецькою. Форма правління — парламентська республіка, самоврядний штат федерації.
'''Ба́ден-Вю́ртемберг''' (нім. Land Baden-Württemberg) — земля Федеративної Республіки Німеччина. Розташована в південно-західній частині країни. Столиця — місто [[Ходирєви — Штутгарт|Штутгарт]]. Сусідами землі є Рейнланд-Пфальц, Гессен, Баварія, а також Швейцарія і Франція. Утворена 25 квітня 1952 року. Площа — 35.751,46 км². Населення — 11 103 043 осіб (31 грудня 2020). На теренах землі розмовляють німецькою. Форма правління — парламентська республіка, самоврядний штат федерації.
Гейдельберг
== Географія ==
Річка Райн формує західний кордон а також і велику частку південного кордону федеральної землі. Чорний Ліс (Schwarzwald), головний гірський масив держави, підвищується на схід рейнської долини. Високе плато Швабський Альб між річкою Неккар, Чорним Лісом і Дунаєм — важливий Європейський вододіл. Баден-Вюртемберг розділяє як Боденське озеро, так і передгір'я Альп із Швейцарією.
 
Дунай бере свій початок в Баден-Вюртемберзі біля міста Донауешинген, в місці під назвою Фуртванген-ім-Шварцвальд у Чорному Лісі.
 
Столиця [[Ходирєви — Штутгарт|Штутгарт]]; міста: Мангайм, [[Ходирєви — Карлсруе|Карлсруе]], Гайльбронн, Гайдельберг, [[Ходирєви — Фрайбург|Фрайбург]], Пфорцгайм, Ульм, Бад-Кроцінген.
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC; width:11%;  width:1,6; border-radius: 25px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px; text-align:center;clear:left;"
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC; width:11%;  width:1,6; border-radius: 25px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px; text-align:center;clear:left;"
|-
|-
|[[Ходирєви — Баден-Баден|Баден-Баден]]
|[[Ходирєви — Баден-Баден|Баден]]
|}
|}
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:7%;border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px; text-align:center;"
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:6%;border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px; text-align:center;"
|-
|-
|[[Ходирєви — Бюль|Бюль]]
|[[Ходирєви — Бюль|Бюль]]
Рядок 12: Рядок 20:
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:9%; border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:9%; border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
|-
|-
|[[Ходирєви — Гейдельберг|Гейдельберг]]
|[[Ходирєви — Гаузахг|Гаузах]]
|}
|}
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:9%;border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:9%;border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
Рядок 18: Рядок 26:
|[[Ходирєви — Карлсруе|Карлсруе]]
|[[Ходирєви — Карлсруе|Карлсруе]]
|}
|}
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:9%; border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:8%; border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
|-
|-
|[[Ходирєви — Констанц|Констанц]]
|[[Ходирєви — Констанц|Констанц]]
|}
|}
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:9%;border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:8%;border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
|-
|-
|[[Ходирєви — Манхейм|Манхейм]]
|[[Ходирєви — Франкфурт-на-Майні|Франкфурт]]
|}
|}
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:11%; border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:11%; border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
Рядок 30: Рядок 38:
|[[Ходирєви — Оффенбург|Оффенбург]]
|[[Ходирєви — Оффенбург|Оффенбург]]
|}
|}
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:11%; border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:12%; border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
|-
|-
|[[Ходирєви — Занкт-Мерген|Занкт-Мерген]]
|[[Ходирєви — Занкт-Мерген|Мерген]]
|}
|}
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:9%;border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px; text-align:center;"
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:9%;border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px; text-align:center;"
|-
|-
| [[Ходирєви — Фрайбург|Фрайбург]]  
| [[Ходирєви — Фрайбург|Фрайбург]]  
|}
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:5%;border-radius: 15px 15px 0px 0px; float:left; margin-right:1px;text-align:center;"
|-
|[[Ходирєви — Ульм|Ульм]]
|}
|}
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:9%;border-radius: 15px 25px 0px 0px;text-align:center;"
{| style="background-color: #EEDDFF;  border: 2px solid #7922CC;  width:9%;border-radius: 15px 25px 0px 0px;text-align:center;"

Поточна версія на 04:08, 15 вересня 2025

Lesser coat of arms of Baden-Württemberg.png

Докладніше: Ходирєви — Німеччина.

Ба́ден-Вю́ртемберг (нім. Land Baden-Württemberg) — земля Федеративної Республіки Німеччина. Розташована в південно-західній частині країни. Столиця — місто Штутгарт. Сусідами землі є Рейнланд-Пфальц, Гессен, Баварія, а також Швейцарія і Франція. Утворена 25 квітня 1952 року. Площа — 35.751,46 км². Населення — 11 103 043 осіб (31 грудня 2020). На теренах землі розмовляють німецькою. Форма правління — парламентська республіка, самоврядний штат федерації.

Географія

Річка Райн формує західний кордон а також і велику частку південного кордону федеральної землі. Чорний Ліс (Schwarzwald), головний гірський масив держави, підвищується на схід рейнської долини. Високе плато Швабський Альб між річкою Неккар, Чорним Лісом і Дунаєм — важливий Європейський вододіл. Баден-Вюртемберг розділяє як Боденське озеро, так і передгір'я Альп із Швейцарією.

Дунай бере свій початок в Баден-Вюртемберзі біля міста Донауешинген, в місці під назвою Фуртванген-ім-Шварцвальд у Чорному Лісі.

Столиця Штутгарт; міста: Мангайм, Карлсруе, Гайльбронн, Гайдельберг, Фрайбург, Пфорцгайм, Ульм, Бад-Кроцінген.

Баден
Бюль
Гаузах
Карлсруе
Констанц
Франкфурт
Оффенбург
Мерген
Фрайбург
Штутгарт